800-lecie Żukowa Karate Cup. Gokken Chwaszczyno z pucharem "Dziennika Bałtyckiego"

bc
Turniej 800-lecie Żukowa Karate Cup
Turniej 800-lecie Żukowa Karate Cup Bartosz Cirocki
Rekordową liczbę około 350 zawodników zgromadziły kolejne zawody z cyklu turniejów organizowanych przez wiele lat przez klub sportowy Gokken Chwaszczyno, przy wsparciu gminy Żukowo. Poprzednie edycje odbywały się pod szyldem Liga Gokken, tym razem zostały jednak nazwane na cześć jubileuszu gminy - 800- lecie Żukowa Karate Cup.

Młodzi karatecy w wieku od 4 do 17 lat reprezentowali 13 klubów z Pomorza oraz m.in. z Bydgoszczy czy Stargardu Szczecińskiego.

Spośród uczestników wybrano tych, którzy wywalczyli najwięcej pozycji medalowych, przyznając im tytuły najlepszych zawodników. Wśród chłopców zwyciężył reprezentant gospodarzy Dominik Korbolewski, zaś w gronie dziewcząt triumfowała Maria Aleksejew z Gdańskiego Klubu Karate-Do.

W klasyfikacji klubowej zwycięstwo i puchar "Dziennika Bałtyckiego" zdobył Gokken Chwaszczyno, którego zawodnicy zdobyli 17 złotych, 24 srebrne i 52 brązowe medale. Drugie miejsce zajął Gdański Klub Karate-Do, a trzecie Yamabushi Bydgoszcz.

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim".