Wybierz region

Wybierz miasto

  Złodzieje okradają groby

  Autor: Piotr Ciesielski

  2000-10-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Policja przestrzega. W tym i przyszłym tygodniu zwiększy się liczba kradzieży na cmentarzach i w ich okolicach. Jak zwykle przed dniem Wszystkich Świętych uaktywaniają się drobni złodzieje. Giną kwiaty, znicze i...

  Policja przestrzega. W tym i przyszłym tygodniu zwiększy się liczba kradzieży na cmentarzach i w ich okolicach. Jak zwykle przed dniem Wszystkich Świętych uaktywaniają się drobni złodzieje.

  Giną kwiaty, znicze i... torebki osób robiących porządki przy grobach swoich bliskich.
  - Już nie wiem co mam robić, znowu zginęły kwiaty z pomnika męża - płacze Genowefa Marciniak, starsza kobieta, robiąca porządki przy grobie na cmentarzu Komunalnym przy ul. Spokojnej w Pruszczu Gdańskim. - To już trzeci raz w tym miesiącu. Strach pomyśleć, co będzie przed dniem Wszystkich Świętych. Ciągle coś mi ginie.

  Strażnicy miejscy i policjanci mówią, iż rzadko otrzymują zgłoszenia o rabowaniu grobów. Obiecali, że w okresie przedświątecznym zwiększona zostanie częstotliwość patroli.

  Przedstawiciele wszystkich służb zgodnie podkreślają, że schwytanie cmentarnej hieny jest niezwykle trudne. Ciężko bowiem legitymować każdego, kto wchodzi lub wychodzi z cmentarza z kwiatkiem czy zniczem pod pachą.

  Jak twierdzą, aby ograniczyć proceder potrzebna jest współpraca społeczeństwa, zwłaszcza ludzi mieszkających w sąsiedztwie, gdyż tylko oni są w stanie zaalarmować, gdy ktoś podejrzanie często odwiedza cmentarz lub częściej wynosi z niego kwiaty niż wnosi.  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)