Wybierz region

Wybierz miasto

  Wydanie książki o przesłaniach Papieża

  Autor: (vera)

  2000-10-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wydanie książki o przesłaniach, jakie głosił Jan Paweł II w poszczególnych miastach na trasie swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, to najważniejsze z postanowień zorganizowanego wczoraj w Nowym Targu i Ludzimierzu ...

  Wydanie książki o przesłaniach, jakie głosił Jan Paweł II w poszczególnych miastach na trasie swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, to najważniejsze z postanowień zorganizowanego wczoraj w Nowym Targu i Ludzimierzu spotkania włodarzy miast i duchowieństwa z gmin, które odwiedził Papież.

  Do Nowego Targu i Ludzimierza świętującego 600-lecie otwarcia sanktuarium przybyli wczoraj prezydenci i burmistrzowie takich miast jak Sopot, Zakopane, Wadowice, Żywiec, czy Kraków. Celem ich spotkania była wymiana doświadczeń w organizowaniu pielgrzymkowych mszy i podsumowanie inwestycji, jakie po wizycie Ojca Świętego nadal służą mieszkańcom.
  Sopot mógł poszczycić się krzyżem papieskim na hipodromie, fotelem z ołtarza, który trafi niebawem do Muzeum Miasta, czy nadmorską kapliczką rybaków.

  Książkę o przesłaniach Papieża prawdopodobnie wyda Instytut Papieski na początku 2001 r.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)