Wybierz region

Wybierz miasto

  Strategia rozwoju województwa pomorskiego

  Autor: (vera, azja)

  2000-10-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nad realizacją strategii województwa pomorskiego debatowali wczoraj w Sopocie przedstawiciele władz samorządowych i środowisk biznesowych Pomorza. Konferencję zorganizował Zarząd Województwa Pomorskiego i ...

  Nad realizacją strategii województwa pomorskiego debatowali wczoraj w Sopocie przedstawiciele władz samorządowych i środowisk biznesowych Pomorza.

  Konferencję zorganizował Zarząd Województwa Pomorskiego i Stowarzyszenie Lobbingu Pomorza. Było to już trzecie spotkanie współorganizowane przez stowarzyszenie służące przedyskutowaniu istotnych spraw dotyczących naszego regionu.

  - To spotkanie ma na celu wsparcie strategii Pomorza przez silne środowiska biznesowe - mówi Mira Mossakowska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. - Musimy przedstawić w strategii przekonywające programy rozwoju regionu, abyśmy mogli uzyskać fundusze z Unii Europejskiej. Z programów pomocowych Unii na województwo pomorskie przypada 2,4 mln euro. Strategia województwa zakłada silny rozwój szkolnictwa, przyjazne środowisko, rozwój nowoczesnych technologii i współpracę z regionami nadbałtyckimi.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)