Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkania Teatrów Niezależnych

  Autor: Anna Malcer

  2000-12-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Tegoroczne III Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych pokazały, że taka niekonkursowa impreza jest środowisku młodych twórców bardzo potrzebna. Na spektakle, projekty sceniczne czy zaledwie etiudy teatralne ...

  Tegoroczne III Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych pokazały, że taka niekonkursowa impreza jest środowisku młodych twórców bardzo potrzebna. Na spektakle, projekty sceniczne czy zaledwie etiudy teatralne młodzież waliła drzwiami i oknami.

  Okazało się, że impreza w Windzie jest prawdziwym forum gdańskich teatrów tańca, które jak grzyby po deszczu wyrastają po kolejnych edycjach Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca. I przygotowują kolejne premiery.

  Przedstawienia dramatyczne, inaczej niż na Windowisku czy Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich, stanowiły tutaj margines, stały z boku, w cieniu teatrów tańca.

  Co roku Spotkaniom Trójmiejskich Teatrów Niezależnych towarzyszą burzliwe dyskusje na temat "trudnego bycia niezależnym twórcą". Rozmowy raz jeszcze wieńczyła konkluzja, że po zamknięciu Żaka brakuje w Gdańsku zarówno klubu studenckiego, jak i otwartej na młodych sceny z prawdziwego zdarzenia.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)