Wybierz region

Wybierz miasto

  Ruch w stoczniach

  Autor: (JKL)

  2000-12-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W Stoczni Gdańskiej - Grupa Stoczni Gdynia SA w miniony piątek odbył się chrzest dziewiątego masowca dla armatora niemieckiego W. Bockstiegl Reederei GmbH & Co. KG. Statek ma nośność 7600 DWT.

  W Stoczni Gdańskiej - Grupa Stoczni Gdynia SA w miniony piątek odbył się chrzest dziewiątego masowca dla armatora niemieckiego W. Bockstiegl Reederei GmbH & Co. KG.

  Statek ma nośność 7600 DWT. Masowiec otrzyma nazwę "BBC Peru". Nieco później na pochylni B-5 zwodowany zostanie kolejny (dziesiąty) masowiec zamówiony przez tego samego armatora.

  Statek otrzyma nazwę "BBC Chile". Oba statki przystosowane są do przewozu ładunków masowych. Dodatkowo dno ładowni przygotowane jest do przewozu ładunków ciężkich, a jedna z ładowni do przewozu ładunków wielkogabarytowych. W stoczni trwa budowa kolejnych statków z tej serii, a zatrudnionych jest w sumie blisko 4 tys. osób.

  Także w Stoczni Gdynia SA odbył się chrzest statku i podniesienie bandery na kontenerowcu o ładowności 2700 kontenerów i nośności 39 100 DWT zbudowanego na zamówienie armatora niemieckiego Stefan Patjens GmbH & Co. KG. Jest to drugi statek dla tego armatora - z serii czterech zamówionych. Statek otrzyma nazwę "Heike".

  Aktualnie w Stoczni Gdynia SA budowanych jest trzynaście statków: dwa statki wielozadaniowe, drugi z serii gazowiec LPG i dziesięć kontenerowców o pojemności 1850-2700 TEU.
  W tym roku Grupa Stoczni Gdynia SA przekaże armatorom 23 statki osiągając wartość sprzedaży około 550 mln USD.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)