Wybierz region

Wybierz miasto

  Były obietnice uwłaszczenia, są straty gmin

  Autor: Roman Nowak

  2000-11-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Pojawienie się projektu ustawy uwłaszczeniowej, ostatecznie zawetowanej przez prezydenta Kwaśniewskiego, spowodowało zmniejszenie liczby wykupywanych przez mieszkańców lokali komunalnych.

  Pojawienie się projektu ustawy uwłaszczeniowej, ostatecznie zawetowanej przez prezydenta Kwaśniewskiego, spowodowało zmniejszenie liczby wykupywanych przez mieszkańców lokali komunalnych.Finansowo ucierpiały na tym samorządy.

  Większość osób zamierzających wykupić swe lokale na własność zwlekało z podjęciem decyzji, w oczekiwaniu, że dzięki uwłaszczeniu dostaną je za darmo. Zdarzały się nawet przypadki wycofywania złożonych już wniosków o wykup mieszkania. W efekcie do kas samorządów lokalnych wpłynęło znacznie mniej pieniędzy niż zaplanowano w budżetach na rok 2000. Sytuacja w gminie Gdańsk jest na tyle poważna, że cały czas rozważana jest możliwość zaciągnięcia kredytu.

  - Zarząd przyjął już stosowną uchwałę w sprawie pożyczki. Decyzję musi jednak podjąć Rada Miasta - powiedziała Ewa Sienkiewicz, wiceprezydent Gdańska.

  Inne gminy naszego regionu również borykają się z problemami finansowymi. Przedstawiciele samorządów lokalnych coraz częściej mówią więc o konieczności ograniczenia zaplanowanych w budżetach wydatków.

  Obszerny raport na ten temat znajdziesz w dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim".

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)