Amator Kiełpino i Wierzyca II Stara Kiszewa zwycięzcami w rocznikach 2008 i 2010

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/Amator Kiełpino
W hali sportowej w Kiełpinie odbyła się siódma już i zarazem ostatnia kolejka Halowej Ligi Juniorów roczników 2008 i 2010 pod patronatem burmistrza Kartuz.

W lidze rocznika 2008 wszyscy oczekiwali na ostatni mecz pomiędzy Amatorem Kiełpino i FC Gowidlino, który miał zdecydować o ostatecznym tryumfie którejś z tych drużyn.

Zanim jednak doszło do tego meczu odbyło się kilka innych ciekawych spotkań. Trwała również korespondencyjna walka KS Skorzewo i Sportingu Leźno o trzecie miejsce w tabeli. Mimo dwóch zwycięstw zespołu z Leźna, na najniższym stopniu podium stanęła drużyna ze Skorzewa, dzięki lepszym wynikom w meczach bezpośrednich.

W swoich meczach świetną skutecznością popisali się Paweł Wierziński z Vigo Tuchom, który w meczu z KS II Skorzewo strzelił cztery bramki oraz Kacper Bojanowski z Amatora Kiełpino, który zdobywając pięć bramek z Vigo II Tuchom, wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców.

Mecz o pierwsze miejsce był podsumowaniem ciekawej tegorocznej ligi. Spotkanie Amatora Kiełpino z mającym dwa punkty mniej FC Gowidlino, przyniósł niesamowite wręcz emocje. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1 a bramki strzelali najlepsi strzelcy ligi Ksawery Kotłowski **dla Gowidlina i Kacper Bojanowski dla Amatora.

Po przerwie zespół z Gowidlina dążył do upragnionego zwycięstwa lecz zawodnicy z Kiełpina dzięki groźnym kontratakom stwarzali więcej sytuacji. Ostatecznie wynik sprzed przerwy nie uległ zmianie i zwycięzcą ligi został Amator Kiełpino.

Rocznik 2010

W roczniku 2010 ligę również kończył mecz zespołów walczących o zwycięstwo w całej lidze, czyli Wierzycy II Stara Kiszewa i APK Jedynka Kartuzy, ale mecz bezpośredni nie miał już znaczenia w końcowym tryumfie.

Zanim do niego doszło również odbyło się kilka ciekawych spotkań. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniosła zamykająca tabelę Wierzyca Stara Kiszewa, która pewnie pokonała Sporting Leźno 4:1. W meczach poprzedzających mecz na szczycie Wierzyca II pewnie pokonała FC Gowidlino 6:0, czym zapewniła sobie tytuł mistrzowski, zaś APK Jedynka rozbiła Sporting Leźno 11:1, gdzie znakomitą skutecznością popisał się zdobywca siedmiu bramek Konrad Reszka, dzięki czemu wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

Odbył się również mecz zespołów bezpośrednio walczących o trzecie miejsce w tabeli, w którym mimo bramki bardzo skutecznego ostatnio Macieja Węsierskiego zespół KS Skorzewo zremisował ostatecznie z Amatorem Kiełpino 1:1 i to zespół gospodarzy stanął na najniższym miejscu podium.

Na zakończenie ligi spotkały się liderujące drużyny ze Starej Kiszewy i Kartuz. Do przerwy prowadziła drużyna APK Jedynka po bramce niezawodnego Konrada Reszki, lecz w drugiej połowie wyrównał zespół Wierzycy i po remisie 1:1 zawodnicy ze Starej Kiszewy w ostatnim meczu ligi stracili pierwsze punkty w całych rozgrywkach.

W najbliższą niedzielę 14 marca odbędzie się Puchar Ligi oraz podsumowanie i wręczenie nagród w obu rocznikach

Od godz. 9 rywalizować będzie rocznik 2008 i na etapie ćwierćfinałów najciekawiej zapowiada się trzeci mecz, w którym zagrają zespoły walczące do końca o podium w lidze czyli KS Skorzewo i Sporting Leźno.
Na godz.13.10 zaplanowano rozdanie nagród. Natomiast od godz.13.45 rywalizować będzie rocznik 2010.
W ¼ finału najciekawiej powinno być w pierwszym meczu, w którym zagrają druga APK Jedynka Kartuzy z trzecim Amatorem Kiełpino oraz ostatnim, w którym mistrz ligi Wierzyca II Stara Kiszewa podejmie czwarte KS Skorzewo.