11 medali dla młodych kartuskich zapaśników w Mistrzostwach Wybrzeża

GKS Cartusia Kartuzy
W sobotę na matach w Miastku spotkali się zapaśnicy z siedmiu pomorskich klubów. Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Łukasza Konkela z Cartusii Kartuzy, zdobywając 11 krążków, w tym 5 złotych.

W sobotę 5 marca w Miastku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Do rywalizacji stanęło 102 zawodników z 7 klubów. GKS Cartusię Kartuzy reprezentowała pokaźna grupa 16 młodych zapaśników.

Podopieczni trenera Łukasza Konkela przywieźli z Miastka 11 medali. Najlepiej wypadli Dawid Konkel, Szymon Treder, Stefan Pryczkowski, Stanisław Leoniuk oraz Ignacy Pawłowski - każdy z nich wywalczył złoto w swojej kategorii wagowej.

W klasyfikacji drużynowej Cartusia uplasowała się na 3. miejscu, ustępując ZKS „Granica” Gdańsk oraz zwycięskim gospodarzom z ZKS Miastko.